Zimne kaloryfery w Poniatowej. PGK nie płaci za energię cieplną


Ogrzewanie w PoniatowejPublikujemy treść komunikatu jaki został dostarczony na naszą skrzynkę elektroniczną przez SFW Energia Sp.z o.o. w sprawie rozpoczęcia sezonu grzewczego. Wynika z niego, że od wielu miesięcy Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej nie reguluje swoich zobowiązań za ciepło wobec SFW Energia.

 

Szanowni Państwo,

wielu użytkowników systemu ciepłowniczego w Poniatowej zwraca się bezpośrednio do nas z zapytaniem o termin rozpoczęcia sezonu grzewczego. W związku z powyższym poczuwamy się zobowiązani poinformować Państwa o stanie rzeczy.
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, jako bezpośredni dostawca ciepła do Państwa, od wielu miesięcy nie reguluje swoich zobowiązań za ciepło wobec SFW Energia. Nasze wielokrotne wezwania do zapłaty tudzież umownego zabezpieczenia zadłużenia PGK nie spowodowały ze strony dłużnika żadnej oczekiwanej reakcji.
Wobec takiej sytuacji, zmuszeni jesteśmy z przykrością poinformować, że SFW Energia nie może sobie pozwolić na rozpoczynanie ogrzewania i dalszy niekontrolowany wzrost zadłużenia. Za wynikłe z tego niedogodności szczerze Państwa przepraszamy.
Mamy jednak nadzieję, że wspólnie z PGK oraz z władzami miasta szybko uda nam się podjąć konkretne rozmowy, rozwiązać nabrzmiały problem i rozpocząć sezon grzewczy.

Zarząd SFW Energia Sp. z o.o.

Chcesz coś dodać od siebie w związku z powyższym oświadczeniem? Zapraszamy na nasze forum

e-Poniatowa.pl