Rada Miejska broni w imieniu mieszkańców Poniatowej TV Trwam


Rada Miejska broni w imieniu mieszkańców Poniatowej TV TrwamW dniu 9 marca Rada Miejska w Poniatowej wyraziła w imieniu mieszkańców stanowisko w sprawie przyznania nadawcy społecznemu TV TRWAM miejsca na tzw. multipleksie cyfrowym w ramach krajowego programu bezpłatnej cyfryzacji naziemnej. Jak można przeczytać w piśmie, które zostało wysłane do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka oraz Ojca dr Tadeusza Rydzyka. Rada Miejsca zabrała głos w imieniu mieszkańców Poniatowej, widzów „Telewizji Trwam” i słuchaczy Radia Maryja. Rada Miejska w Poniatowej występuje do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznaniu miejsca na multipleksie dla TV „TRWAM”, a w przyszłości i dla „Radia Maryja”. Poniżej znajduje się cała treść stanowiska Rady Miejskiej w Poniatowej.

Rada Miejska,
ul. Młodzieżowa 2
24-320 Poniatowa

Stanowisko Rady Miejskiej w Poniatowej z dnia 9 marca 2012 r. w sprawie przyznania nadawcy społecznemu TV TRWAM miejsca na tzw. multipleksie cyfrowym w ramach krajowego programu bezpłatnej cyfryzacji naziemnej.

W imieniu mieszkańców Poniatowej, widzów „Telewizji Trwam” i słuchaczy Radia Maryja, Rada Miejska w Poniatowej występuje do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznaniu miejsca na multipleksie dla TV „TRWAM”, a w przyszłości i dla „Radia Maryja”.

Chcemy tą drogą wyrazić zrozumienie i solidarność mieszkańców Poniatowej, oczekujących możliwości odbierania „Telewizji TRWAM’, która razem z Radio Maryja wzmacniają poczucie celu życia człowieka, sensu ludzkiej słabości i cierpienia.

Decyzja odmowy przyznania tego miejsca jest krzywdząca i narusza zasadę sprawiedliwości społecznej. Wolność słowa i społeczna misja mediów jest wielkim dorobkiem polskich przemian. Nie możemy tego dorobku zatracić.
Przewodnicząca Rady Miejskiej w Poniatowej

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Poniatowej
Jadwiga Kustra

Powyższe stanowisko otrzymują:
– Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Pan Jan Dworak
– O. dr Tadeusz Rydzyk

e-Poniatowa.pl