Zbieramy nakrętki już od roku. Akcja „Daj się wkręcić” trwa nadal


Zebrane nakrętki podczas akcji Daj się wkręcićJest nam miło poinformować, że nasza akcja zbierania nakrętek „Daj się wkręcić” trwa już rok! Akcja polega na zbieraniu wszelkiego rodzaju nakrętek plastikowych. Przez rok, dzięki Waszej pomocy udało nam się zebrać ponad 70 kilogramów nakrętek. Od początku zbiórki mamy wewnętrzny dylemat komu je przeznaczyć. Właśnie przez ten dylemat do tej pory nie wręczyliśmy jeszcze nakrętek z pierwszej zbiórki. Dzięki programowi Magazyn Ekspresu Reporterów postanowiliśmy, że zebrane nakrętki trafią do… już niebawem dowiecie się więcej szczegółów.  Nakrętki można przynosić do sklepu komputerowego SHIBBY przy ul. Brzozowej 7/4 w godzinach: poniedziałek-piątek 9:00-17:00, sobota 8:00-14:00.

Każdy z nas pije wodę, mleko, soki czy inne napoje. Korzystamy także z różnych środków czystości. Większość z tych rzeczy pakowana jest w opakowania z nakrętkami. Nie każdy wie, że taka mała nakrętka, a właściwie kilka ton kolorowych nakrętek może pomóc w zdobyciu elektrycznego wózka, pompy infuzyjnej, czy też może sfinansować leczenie potrzebującej chorej osobie.

 

Jak to możliwe, że zebrane nakrętki mogą komuś pomóc? I dlaczego akurat nakrętki?

Za kilogram nakrętek w skupie można otrzymać 1 zł, a nie kilka groszy, jak w przypadku makulatury. Zbieramy nie tylko nakrętki po napojach, ale także środkach czyszczących czy dezodorantach. Im cięższa tym lepsza!

Ziarnko do ziarnka i zbierze się… Zbierajmy więc nakrętki, to nas nic nie kosztuje. Zachęćmy przedszkola, szkoły, a nawet firmy!

e-Poniatowa.pl