Tekturowe meble w lubelskiej piekarni wykonane przez poniatowską młodzież


Tekturowe meble w lubelskiej piekarniSzafki, meble, wyposażenie domu a nawet fortepian – wszystko wykonane z tektury. Taką wystawę możemy do końca roku podziwiać w piekarni przy ul. Radziszewskiego. Wykonali ją młodzi artyści z Poniatowej.

Tekturowe dzieła stworzyła młodzież z kółka plastycznego z Centrum Kultury Promocji i Turystyki oraz uczniowie LO im. Marszałka Piłsudskiego w Poniatowej. – Chcieliśmy, aby przy oglądaniu tej wystawy ludzie zwrócili uwagę przede wszystkim na formę. Dlatego przy jej tworzeniu wykorzystaliśmy jednokolorową tekturę. Prace nad całością trwały pół roku. W piekarni zaprezentowana jest tylko część prac – mówi Monika Szymczyk, instruktorka plastyczna z CK w Poniatowej, autorka koncepcji.

– Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam tę wystawę , natychmiast zapragnęłam przenieść ją do Lublina – mówi Mariola Zubrzycka, właścicielka piekarni. – Staramy się przejmować wartościowe inicjatywy, a ta wydała mi się wyjątkowa. Wystawa doskonale pasuje do otoczenia, ponieważ tektura, tak jak i pieczywo, jest produktem naturalnym. Z wykorzystaniem jej elementów zaaranżowaliśmy w piekarni pomieszczenie, w którym można usiąść i podziwiając wystawę zjeść bułkę i poczytać, czy popracować na komputerze – mówi. Wystawa będzie u nas do końca tego roku. Będziemy musieli ją niestety oddać, ponieważ wypożyczeniem jej zainteresował się Teatr Muzyczny – dodaje.

Tekturowe meble w lubelskiej piekarni

 

Zdjęcia tekturowej wystawy dostępne są na stronie Lublin.gazeta.pl

 

Źródło: gazeta.pl