Orlik 2012 jest już z nami trzeci rok


Poniatowski OrlikMijają trzy lata od uroczystego otwarcia kompleksu boisk w ramach programu rządowego „Moje boisko – Orlik 2012”. 14 listopada 2009 r. uroczystego przecięcia wstęgi miał dokonać Donald Tusk, jednak gęsta mgła uniemożliwiła przylot helikoptera z premierem na pokładzie. W zastępstwie premiera otwarcia dokonali Wojewoda Lubelski Genowefa Tokarska, wicewojewoda Henryka Strojnowska, Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk oraz Burmistrz Poniatowej Lilla Stefanek.

Zespół boisk, który powstał przy szkole podstawowej im. Stefana Żeromskiego był jednym z pierwszych takich obiektów powstałych w województwie lubelskim. Poniatowski Orlik składa się z boiska do piłki nożnej ze sztuczną murawą, wielofunkcyjnego boiska do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej oraz do tenisa ziemnego. Koszt całej inwestycji wyniósł 1,5 mln złotych, z czego udział rządu i marszałka województwa wyniósł 45,5 procent. Resztę sfinansowała gmina.

Nie ukrywamy, że poniatowski Orlik to strzał w 10-tkę! Dzisiejsza młodzież szkolna jak i mieszkańcy mają wspaniałą możliwość doskonalenia swoich sportowych umiejętności. Mają również kolejny pretekst aby odejść od komputerów i spędzić na świeżym powietrzu, zdrowo swój czas. Gratulujemy!

Zobacz krótką fotorelację z uroczystości otwarcia poniatowskiego Orlika

e-Poniatowa.pl