Kamil Szydłowski z Poniatowej zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu organizowanego przez największą frakcję w Parlamencie Europejskim!


Konkurs EPLZ przyjemnością informujemy, że mieszkaniec naszego miasta – Kamil Szydłowski, zakwalifikował się do drugiego etapu prestiżowego konkursu organizowanego przez największą frakcję w Parlamencie Europejskim – Europejską Partię Ludową. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy, w której mieli oni odpowiedzieć na pytanie: „Na co przeznaczyć unijne pieniądze”.

Spośród kilkudziesięciu prac z całej Polski jury, w składzie którego zasiadali polscy deputowani do Parlamentu Europejskiego, wybrało 15 najlepszych. Wśród nich znalazła się praca Kamila Szydłowskiego, mieszkańca Poniatowej, który w swoim eseju zwrócił uwagę na potrzebę wspierania europejskiej polityki komunikacyjnej.

„Wszyscy bardzo często narzekamy na to, że Unia Europejska wydaje się nam obca i niezrozumiała. Zamiast gigantycznych i kosztownych projektów należałoby umożliwić obywatelom łatwiejszy dostęp do informacji na tematy unijne. Europie brakuje merytorycznej debaty na tematy wspólnotowe, wciąż niewielka jest świadomość mieszkańców naszego kontynentu, że decyzje bezpośrednio dotyczące naszego życia codziennego zapadają już w zdecydowanej większości w Brukseli.”

Zwycięzcy konkursu będą mieli możliwość przedstawienia swoich pomysłów na wykorzystanie unijnych pieniędzy przed Komisarzem ds. budżetu, Januszem Lewandowskim oraz odbyć miesięczny staż w Parlamencie Europejskim.

 

Jak głosować na Kamila w konkursie EPL?

Wystarczy oddać swój głos na internetowej platformie Facebook (http://apps.facebook.com/konkurs_epl). Zachęcamy do zapoznania się z pracą Kamila i oddania na niego swojego głosu. Wszystko bowiem zależy teraz od Was!

 

e-Poniatowa.pl

,