Ruszyła produkcja w Zakładzie Produkcji Granulatu Gumowego spółki ORZEŁ w Poniatowej


Zakład Produkcji Granulatu Gumowego Orzeł w PoniatowejNotowana na NewConnect spółka ORZEŁ S.A. uruchomiła 20 lipca produkcję w Zakładzie Produkcji Granulatu Gumowego (ZPGG) – Mamy już podpisane umowy na sprzedaż całej produkcji na cztery kolejne lata – opowiada Jacek Orzeł, prezes zarządu ORZEŁ S.A. Spółka ORZEŁ S.A. podpisała umowę pośrednictwa i sprzedaży granulatu gumowego z austriacką firmą WIL AG. Umowa została zawarta na okres 4 lat od momentu rozpoczęcia produkcji i gwarantuje sprzedaż granulatu w całym okresie w wysokości min 39 tys. ton o szacunkowej wartości 30 mln zł.
Po uruchomieniu drugiej, ostatniej części linii produkcyjnej ORZEŁ S.A. rozpocznie produkcję granulatu gumowego i mączki gumowej. Ich zastosowanie to: budowa dróg, boisk i placów zabaw. Produkty ORZEŁ S.A. mają mieć 99,99% czystości, zo zwiększy możliwości ich zastosowania.
Nowopowstała fabryka granulatu gumowego ORZEŁ S.A. została usytuowana w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Poniatowej, na terenach dawnych Zakładów Elektromaszynowych EDA. Na budowę zakładu pozyskano 17 milionów złotych dotacji unijnej z programu Innowacyjna Gospodarka. Inwestycja ORZEŁ S.A. w Poniatowej to dopiero początek. Lubelska spółka już pozyskała 22 miliony złotych dotacji na budowę kolejnej fabryki granulatu gumowego.

 

Temat ZPGG Orzeł można również śledzić na naszym FORUM.

 

Źródło: wnp.pl