Biblioteka w Poniatowej otrzyma komputery …od Billa Gatesa


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w PoniatowejMiejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Poniatowej dostanie nowoczesny sprzęt komputerowy, a jej pracownicy wezmą udział w szkoleniach. Wszystko po to, żeby zachęcić mieszkańców do czytania czy tworzenia klubów dyskusyjnych. Za sprzęt zapłaci fundacja Billa Gatesa.
Sprzęt sfinansowany będzie z Programu Rozwoju Bibliotek. Przedsięwzięcie jest realizowane przez partnerów Fundacji Billa i Melindy Gates. W Polsce koordynuje go Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program w założeniu ma zmienić oblicze połowy z prawie 7 tysięcy bibliotek z małych miast i wsi w całym kraju. Do tej pory wzięło w nim udział 1,9 tys. placówek.
Oprócz nowoczesnego sprzętu w bibliotekach Fundacja będzie szkoliła bibliotekarzy. – Pracownicy bibliotek wezmą udział w warsztacie planowania rozwoju biblioteki, szkoleniach informatycznych i specjalistycznych. Dzięki nim dowiedzą się m.in. jak poszerzać ofertę biblioteki i lepiej dostosować ją do oczekiwań mieszkańców, np. jak zorganizować klub filmowy, dokumentować historię regionu, zachęcać do współpracy młodych ludzi lub jak przeprowadzić szkolenie komputerowe dla seniorów – tłumaczy Małgorzata Dąbrowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin