Minęło 35 lat od powstania Sekcji Brydża Sportowego w Poniatowej


Wycinek z gazety "Głos EDY"Piszemy o tym trochę „nie wczas” jednak nie chcieliśmy czekać do następnego roku. 24 stycznia 1976 roku czyli 35 lat temu powstała Sekcja Brydża Sportowego przy Robotniczym Klubie Sportowym „STAL” w Poniatowej. O artykule opisującym się to wydarzenie przypomnieliśmy sobie z wycinku gazety „Głos EDY” jaka ukazywała się w tamtych latach a który otrzymaliśmy od pani Elżbiety Bilskiej za co serdecznie dziękujemy. Obecnie Sekcja Brydża Sportowego funkcjonuję odrębnie. Warto wspomnieć, że sekcja ta była najdłużej funkcjonującą sekcją w poniatowskiej Stali.

Powstała sekcja Brydża Sportowego.

Na posiedzeniu Zarządu Robotniczego Klubu Sportowego „Stal” w dniu 24 stycznia bieżącego (red. 1976) roku powołano w naszym mieście do życia sekcję brydża sportowego.
Odpowiedzialnym za organizację sekcji, jak również jej kierownikiem jest Eugeniusz Pastwa, a jego zastępcą – Czesław Matraszek.
Sekcja zainaugurowała swoją działalność w dniu 6 lutego bieżącego roku turniejem par brydżowych. Startowało w nim w sumie 20 osób.
Sądząc po liczbie członków biorących czynny udział w pracach sekcji (a jest ich w tej chwili 24) cieszy się ona sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. Wszystko wskazuje na to, że liczebność sekcji wyraźnie w najbliższym czasie wzrośnie.
Póki co, kierownictwo sekcji nie zasypuje (oryg. „zasypia”) gruszek w popiele. Już w obecnym sezonie dwie drużyny zostały zgłoszone do rozgrywek mistrzowskich w klasie A (grupa Puławy). Kierownictwo nad nimi objęli: Jan Bartoszewski, Marian Sidorowicz.
Ciekawie zapowiadają się również pozostałe miesiące bieżącego roku dla sympatyków brydża sportowego zrzeszonych w sekcji.
Niezależnie od stałych turniejów brydżowych organizowanych w ramach Sekcji, w czwartym kwartale tego roku w Puławach rozgrywany będzie Ogólnopolski Turniej Brydża Sportowego w którym startować będą zarówno pary, jak i drużyny. W Turnieju tym wezmą oczywiście czynny udział brydżyści z Poniatowej.
Zresztą do tej ogólnopolskiej konfrontacji sił przygotowują się w każdy wtorek tygodnia w Zakładowym Domu Kultury. W dalszym ciągu mile widziani będą wszyscy sympatycy tej dyscypliny sportu.

 

Wycinek z gazety "Głos EDY" w którym ukazał się powyższy artykuł

 

 

Czytając takie artykuły o istniejących niegdyś sekcjach brydża sportowego, piłki siatkowej, boksu czy kolarstwa, bardzo żałujemy, że do dzisiejszych czasów przetrwała tylko sekcja piłki nożnej. Obecnie nawet jeśli powstają różnego rodzaju sekcje np. Taekwondo to są to prywatne inicjatywy, nie klubu Stali Poniatowa.

 

stalowcy.COM

,