Czy poniatowskie LO zostanie przeniesione „pod zakład”?


Archiwalna fotografia Liceum Ogólnokształcącego w PoniatowejW dniu dzisiejszym dostaliśmy na naszą skrzynkę e-mail wiadomość z pytaniem „czy wiemy coś więcej o likwidacji Liceum Ogólnokształcącego w Poniatowej?” Zszokowani taką informacją postanowiliśmy przejrzeć sieć w poszukiwaniu informacji na temat likwidacji LO. Jedynym miejscem gdzie udało nam się odnaleźć taką informację było forum Dziennika Wschodniego. Mowa na forum DW jest lecz nie o likwidacji a o „przeniesieniu i połączeniu liceum z Zespołem Szkół Technicznych”, które znajdują się przy ul. Fabrycznej.
Na stronie internetowej poniatowskiego liceum pojawiła się informacja:
INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY
W związku z pojawiającymi się pogłoskami o rzekomej likwidacji szkoły lub jej połączeniu z inną placówką oświadczam, że wszytkie te informacje nie są prawdziwe i nie mają żadnego uzasadnienia merytorycznego. Szkoła jak co roku będzie prowadziła nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2011/2012 zgodnie z zasadami i terminarzem ogłoszonym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Mirosław Plandowski – dyrektor szkoły.

Fakt faktem informacja ta jest na tyle dla nas niezrozumiała i szokująca, że postanowiliśmy zająć się nią. Wystosowaliśmy list do Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim pod które obie szkoły podlegają. Jak tylko otrzymamy odpowiedź poinformujemy Was o tym.

Temat poniatowskiego LO można również śledzić na naszym forum

e-Poniatowa.pl