Poniatowska WOŚP 2011 – krótka relacja


Poniatowska WOŚP 201119 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął się od zbiórek pieniędzy na terenie całego miasta. W tym roku poniatowski sztab zebrał kwotę ponad 11 600 zł. tym samym pobijając swój rekord z poprzednich lat.
Poniatowski finał rozpoczął się w Centrum Kultury Promocji i Turystyki o godzinie 14:00 od festynu dla dzieci, który głośnym pięknym ludowym śpiewem rozpoczął zespół młodych poniatowian. Najmłodsi mieli możliwość pomalowania swoich twarzy, wziąć udział w różnego rodzaju loteriach, konkursach i zabawach. Przez ponad dwie godziny dzięki dobremu programowi przygotowanemu przez organizatorów z ich ust nie znikał uśmiech.

Poniatowski WOŚP 2011 w CKPiT

Poniatowski WOŚP 2011 w CKPiT

Poniatowski WOŚP 2011 w CKPiT

Po części przeznaczonej dla najmłodszych mieszkańców Poniatowej o godzinie 17:00 odbył się premierowy pokaz najnowszego dzieła poniatowskiej grupy filmowej Fabryczna ART pt. „Behemoth – Evangelia Nova„. Trzeba przyznać, że chłopaki z Fabrycznej wykonali kawał dobrej roboty. Gratulujemy!

Poniatowski WOŚP 2011 w CKPiT - pokaz filmu Fabrycznej ART

Poniatowski WOŚP 2011 w CKPiT - pokaz filmu Fabrycznej ART

Poniatowski WOŚP 2011 w CKPiT - pokaz filmu Fabrycznej ART

Poniatowski WOŚP 2011 w CKPiT - pokaz filmu Fabrycznej ART

W tym samym czasie w Kościele pw. Ducha Świętego odbył się Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu chórów Cum Musica oraz Carduelis, który zgromadził wielu słuchaczy.

Po godzinie 18:00 rozpoczęła się część koncertowa. Licznie zgromadzeni mieszkańcy mieli przyjemność wysłuchać płeć piękną poniatowskiej sceny hip hopowej Agię. Po pokazie wystąpiła grupa PNU. W przerwie między Agią a PNU odbył się również krótki pokaz breakdance.
Po hip hopie nadszedł czas na cięższe dźwięki i kapelę Chłosta. Po Chłoście rytmy trochę „złagodniały” gdy na scenę wyszła kapela Nie Ma Wyjścia. Kolejnym zespołem był lubelski TB9, który wystąpił w zamian za Wilson’s Head. Po TB9 wystąpiły dwie poniatowskie kapele czyli Abread a po nich Sound’s Good.

Poniatowski WOŚP 2011 w CKPiT - Agia

Poniatowski WOŚP 2011 w CKPiT - PNU

Poniatowski WOŚP 2011 w CKPiT - Chłosta

Impreza zakończyła się punktualnie o północy.

W przerwach między występami odbyła się aukcja zgromadzonych przez poniatowski sztab WOŚP przedmiotów. Zgromadzeni mogli zakupić dzieła wykonane przez poniatowską młodzież. Nabyć można było również fotografie Poniatowej i okolic. Przy tej okazji chcielibyśmy wspomnieć, że część tych zdjęć to dzieła naszych forumowiczów pochodzące z konkursów organizowanych przez e-Poniatowa.pl. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli je udostępnić na szczytny cel. Wylicytować można było m.in. piękny statek wykonany z papieru przez więźniów z Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim (statek został zlicytowany za 50zł), szalik z podpisem reprezentanta Polski w piłce siatkowej Marcina Możdżonka, plakat z autografem zwycięzcy programu Mam Talent Magdy Welc czy „trąbę„, pozostałość po Zakładowej Orkiestrze przy Zakładach Elektromaszynowych EDA. Ostatecznie trąba „poszła” za 100zł. Niewątpliwym przedmiotem wystawionym na aukcję okazała się płyta ze specjalną dedykacją dla poniatowskiego sztabu WOŚP od członków zespołu Behemoth, zawierająca prezentowany wcześniej materiał z trasy koncertowej. Płyta ta została zlicytowana za 100zł. Wielką furorę zrobiły również dwa placki które zlicytowano za 60zł (placek z truskawkami) oraz 30zł (jabłecznik).

Poniatowski WOŚP 2011 w CKPiT - Fotografie

Poniatowski WOŚP 2011 w CKPiT - Plakat z autografem Magdy Welc

Poniatowski WOŚP 2011 w CKPiT - Statek wykonany przez więźniów z ZK w Opolu Lubelskim

Zebrana kwota jest wielkim sukcesem poniatowskiego sztabu WOŚP! W naszym powiecie zebrano: Józefów nad Wisłą – ok. 6,6 tyś. zł, Karczmiska – 8,5 tyś.zł. Opole Lubelskie – ok 5 tyś.zł i Poniatowa wspomniane powyżej ok. 11,600 zł!

Gratulujemy wszystkim członkom poniatowskiego sztabu! Chcemy podziękować wszystkim mieszkańcom Poniatowej, którzy wsparli tegoroczną akcję Jurka Owsiaka!

Obszerna fotorelacja zostanie dołączona po otrzymaniu drugiej części zdjęć o czym Was poinformujemy.

e-Poniatowa.pl