Wyniki wyborów parlamentarnych do Sejmu i Senatu RP – Gmina Poniatowa

Wybory Parlamentarne w PoniatowejPoznaliśmy wyniki wyborów parlamentarnych do Sejmu i Senatu z obwodowych komisji wyborczych w Poniatowej. W naszej gminie w wyborach do Sejmu RP najwięcej głosów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość (37,05% – 1 862 głosy), drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska (22,34% – 1 123 głosy). Trzecie miejsce zajął Ruch Palikota (13,25 – 666 głosów).

 

 

 

Frekwencja w Gminie Poniatowa – 42,57%

Wyniki powstały na podstawie 100,00% protokołów obwodowych. Frekwencja w naszej gminie wyniosła 42,57%, uprawnionych do głosowania było 12 259 wyborców, z czego udział w wyborach wzięło 5 264.

 

Największa i najmniejsza frekwencja w Gminie Poniatowa

Największa frekwencja w Gminie Poniatowa była w obwodowej komisji wyborczej, mieszczącej się w Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej i wyniosła 48,17% natomiast najniższa frekwencja przypadła komisji wyborczej mieszczącej się w Szkole Podstawowej w Poniatowej – Kolonii, gdzie wyniosła zaledwie 35,69%.

 

WYNIKI DO SEJMU RP:

 

Wyniki poszczególnych partii w Gminie Poniatowa

Prawo i Sprawiedliwość: 37,05% (1 862 głosy)
Platforma Obywatelska:22,34% (1 123 głosy)
Ruch Palikota: 13,25% (666 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe: 13,11% (659 głosów)
Sojusz Lewicy Demokratycznej: 9,11% (458 głosów)
Polska Jest Najważniejsza: 2,51% (126 głosów)
Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke: 1,67% (84 głosy)
Polska Partia Pracy – Sierpień 80: 0,72% (36 głosów)
Prawica: 0,24% (12 głosów)

 

Kandydaci poszczególnych partii, którzy zdobyli największą liczbę głosów

Kruk Elżbieta – 485 głosów – Prawo i Sprawiedliwość
Rodzik Zenon – 453 głosy – Polskie Stronnictwo Ludowe
Mucha Joanna – 420 głosów – Platforma Obywatelska
Popiołek Zofia – 227 głosów – Ruch Palikota
Teresiński Grzegorz – 201 głosów – Sojusz Lewicy Demokratycznej
Wojciechowski Zbigniew – 49 głosów – Polska Jest Najważniejsza
Wojak Olaf – 47 głosów – Nowa Prawica – Janusz Korwin-Mikke
Martys Szymon – 5 głosów – Polska Partia Pracy – Sierpień 80
Kruk Agnieszka – 2 głosy – Prawica

 

Pełna lista wyników (z Gminy Poniatowa) kandydatów do Sejmu RP:

 

Platforma Obywatelska:

Mucha Joanna – 420 głosów
Czuryszkiewicz Krystyna – 159 głosów
Gąsior-Marek Magdalena Ewa – 142 głosy
Karpiński Włodzimierz Witold – 67 głosów
Szczucki Piotr – 64 głosy
Wilk Wojciech – 63 głosy
Kucharski Cezary – 56 głosów
Kwapisz Kornelia – 36 głosów
Kulka Maciej Andrzej – 33 głosy
Glijer Anna Elżbieta – 23 głosy
Strawa Andrzej – 13 głosów
Jurkowski Zbigniew Wiktor – 12 głosów
Lipiec Agnieszka Monika – 7 głosów
Bielecka Izabela – 6 głosów
Białowąs Waldemar Franciszek – 4 głosy
Stec Robert – 4 głosy
Szczepaniak Monika – 4 głosy
Chwała Teresa – 3 głosy
Zalewski Jacek Kazimierz – 1 głos
Kowalik Maciej – 1 głos
Stalęga Mariola Anna – 1 głos
Daniewski Leszek Kazimierz – 1 głos
Guz Radosław Teofil – 1 głos
Gajak Andrzej Leszek – 1 głos
Lachowski Krzysztof Jan – 1 głos
Żyśko Robert Artur – 0 głosów
Jachim Ewa Anna – 0 głosów
Klechowicz Dariusz Władysław – 0 głosów
Sęk Teresa Maria – 0 głosów
Lemparty Ewelina – 0 głosów

 

Polskie Stronnictwo Ludowe:

Rodzik Zenon Jerzy – 453 głosy
Hetman Krzysztof Andrzej – 85 głosów
Łopata Jan Zbigniew – 43 głosy
Stefanek Anna – 13 głosów
Rzetelski Piotr Sławomir – 10 głosów
Biegalska Janina Ewa – 9 głosów
Zdanowski Adam Grzegorz – 7 głosów
Smolarz Henryk Józef – 6 głosów
Czerska-Gąsiewska Hanna Barbara – 4 głosy
Popiołek Witold Zygmunt – 4 głosy
Bujak Małgorzata – 3 głosy
Solarski Tadeusz – 3 głosy
Kołodziejczyk Dariusz Stanisław – 2 głosy
Prządka Tomasz – 2 głosy
Wójtowicz Kazimiera Ewa – 2 głosy
Gorgol Zofia – 2 głosy
Seredyn Elżbieta – 2 głosy
Starownik Marian Roman – 1 głos
Ciupak Andrzej Piotr – 1 głos
Borzęcka Hanna Irena – 1 głos
Kołodziejczyk Genowefa – 1 głos
Gawdzik Zbigniew Józef – 1 głos
Szmidt Anna – 1 głos
Guz Ewa Elżbieta – 1 głos
Sienkiewicz Małgorzata Barbara – 1 głos
Kwiecień Zofia Barbara – 1 głos
Świętochowski Leszek Jan – 0 głosów
Skrabucha Adam Piotr – 0 głosów
Ćwirta Katarzyna Aneta – 0 głosów
Grzywaczewska Anna – 0 głosów

 

Prawo i Sprawiedliwość:

Kruk Elżbieta Małgorzata – 485 głosów
Masłowska Gabriela – 189 głosów
Sadurska Małgorzata Barbara – 183 głosy
Sprawka Lech Stanisław – 148 głosów
Solis Tomasz Piotr – 126 głosów
Pogonowski Piotr – 125 głosów
Stawiarski Jarosław Piotr – 103 głosy
Podkański Zdzisław Zbigniew – 102 głosy
Żaczek Jarosław – 92 głosy
Michałkiewicz Krzysztof Stefan – 86 głosów
Krawczyk Agnieszka – 31 głosów
Księska Eliza Angelika – 25 głosów
Tor Lech Zbigniew – 22 głosy
Nowak Marcin Andrzej – 21 głosów
Świątkowska Teresa – 17 głosów
Tułajew Sylwester Karol – 11 głosów
Majkowski Ryszard Marek – 10 głosów
Szymoniuk Grzegorz Dariusz – 10 głosów
Głuchowski Krzysztof – 9 głosów
Dobrzyńska Dorota – 9 głosów
Kozłowski Andrzej Marek – 9 głosów
Mach Jadwiga – 7 głosów
Pisarek-Piotrowska Sylwia Ewa – 7 głosów
Skiba Tadeusz Jan – 7 głosów
Skrzat Dorota – 7 głosów
Duńska Małgorzata Maria – 6 głosów
Widomska Dorota – 5 głosów
Radek Włodzimierz Sylwester – 4 głosy
Paprocki Jarema Maciej – 4 głosy
Dragan Maria – 2 głosy

 

Ruch Palikota:

Popiołek Zofia – 227 głosów
Kosowski Mirosław Aleksander – 116 głosów
Kabaciński Michał – 58 głosów
Muzyka Anna Ewa – 24 głosy
Karpiński Janusz Ludwik – 23 głosy
Drozd Monika – 22 głosy
Zielonka Tomasz Józef – 20 głosów
Czubacka Beata Krystyna – 19 głosów
Orłowski Mariusz – 19 głosów
Gorajek-Kosowska Emilia Aldona – 16 głosów
Branecka Bożena Stefania – 15 głosów
Kowalczyk Przemysław Tomasz – 9 głosów
Wajda Jacek Wojciech – 9 głosów
Wójcik Dorota Ewa – 9 głosów
Kułak Janusz Borys – 7 głosów
Nieoczym Michał Marek – 7 głosów
Koziński Tomasz Władysław – 7 głosów
Buczkowska Marta Teresa – 7 głosów
Kozioł Iwona Violetta – 7 głosów
Bielecki Andrzej – 7 głosów
Rogowski Marcin – 6 głosów
Mańka Zbigniew – 5 głosów
Gryka Radosław Paweł – 5 głosów
Mituła Dariusz Stanisław – 4 głosy
Lipińska Irena – 4 głosy
Biszczanik Andrzej Sławomir – 3 głosy
Małocha Ewa Maria – 3 głosy
Szubstarski Marian Michał – 3 głosy
Kuźmicka Grażyna Urszula – 3 głosy
Rewucki Robert Antoni – 2 głosy

 

Polska Jest Najważniejsza:

Wojciechowski Zbigniew Czesław – 49 głosów
Wierzbicki Roman Władysław – 11 głosów
Rudzka Małgorzata – 10 głosów
Poniat Monika Patrycja – 8 głosów
Krupa Elżbieta – 7 głosów
Zybura Bożena – 6 głosów
Kozłowska Monika – 6 głosów
Kulik Beata – 6 głosów
Słomka Sławomir Julian – 5 głosów
Wolska Edyta – 4 głosy
Sekuła Julian – 2 głosy
Mandryk Marcin Marek – 2 głosy
Wrona Paweł Stanisław – 2 głosy
Marczyński Krzysztof – 2 głosy
Filip Mariusz Jarosław – 1 głos
Powałka-Przybysz Marianna Lucyna – 1 głos
Lisowski Konrad Jacek – 1 głos
Wójtowicz Romana – 1 głos
Bojarski Jerzy Jacek – 1 głos
Lipska – Toumi Marzena Małgorzata – 1 głos
Gzik Bolesław – 0 głosów
Uzarek Dariusz – 0 głosów
Skrzek Michał – 0 głosów
Grudzińska Zuzanna – 0 głosów
Mierzwa Grzegorz – 0 głosów
Cisak Dorota – 0 głosów
Koczmara Albert Grzegorz – 0 głosów
Krawczyk Kazimierz – 0 głosów
Kolbuch Tomasz Konrad – 0 głosów

 

Sojusz Lewicy Demokratycznej:

Teresiński Grzegorz – 201 głosów
Czerniak Jacek Andrzej – 129 głosów
Szyszkowska Maria – 30 głosów
Gąbka Jan – 12 głosów
Szymański Zygmunt Jerzy – 12 głosów
Siennicka Katarzyna Urszula – 7 głosów
Mazur Stanisław Jan – 6 głosów
Jabłońska-Chmielewska Anna Maria – 6 głosów
Lenart Agnieszka Monika – 6 głosów
Skrzypczak Piotr Józef – 6 głosów
Goławska Kazimiera – 5 głosów
Kozak Jolanta Maria – 5 głosów
Lewczuk Edward Jan – 5 głosów
Berej Ewa – 4 głosy
Kufel Tomasz – 3 głosy
Tałęda Julian Michał – 3 głosy
Orłowski Mirosław – 3 głosy
Czechowska-Kosacka Aneta Maria – 2 głosy
Czyżyk Stefan – 2 głosy
Gaj-Godyńska Halina – 2 głosy
Kaźmierczak Józef Tomasz – 2 głosy
Chudzik Robert Stanisław – 2 głosy
Lenart Katarzyna – 2 głosy
Bielski Paweł Łukasz – 1 głos
Dudzińska Elżbieta Jadwiga – 1 głos
Rzedzicka Karolina Barbara – 1 głos
Sobaszek Andrzej – 0 głosów
Torbicz Mateusz Tymon – 0 głosów
Świerczyński Grzegorz – 0 głosów
Żmurek Michał – 0 głosów

 

Polska Partia Pracy – Sierpień 80:

Martys Szymon – 5 głosów
Wach Zofia Elżbieta – 5 głosów
Widelska Wiktoria Emilia – 5 głosów
Grossmann-Głowacka Delfina Barbara – 3 głosy
Kramek Zbigniew Andrzej – 3 głosy
Kijek Magdalena – 2 głosy
Strużek Łukasz – 2 głosy
Wąsik Wioleta Katarzyna – 2 głosy
Laskowski Paweł – 2 głosy
Warchulski Bogusław – 1 głos
Wojtyła Urszula – 1 głos
Miłaczewski January Jacek – 1 głos
Fijałkowski Artur Krzysztof – 1 głos
Herc Małgorzata – 1 głos
Wąsik Halina Maria – 1 głos
Ryn Elżbieta – 1 głos
Szulej Zofia Ewa – 0 głosów
Filipek Paweł – 0 głosów
Płowaś Jarosław Andrzej – 0 głosów
Rembielińska Magdalena Teresa – 0 głosów
Sala Zbigniew Jerzy – 0 głosów
Rykowski Grzegorz Stanisław – 0 głosów

 

Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke:

Wojak Olaf Karol – 47 głosów
Kowalski Marian Janusz – 7 głosów
Stefaniak Łukasz Kamil – 5 głosów
Wróbel Andrzej Piotr – 5 głosów
Hetman Dorota Agnieszka – 4 głosy
Osińska Iwona Eliza – 3 głosy
Marzęta Małgorzata Ewa – 3 głosy
Słowik Katarzyna Danuta – 3 głosy
Kempisty Monika Katarzyna – 2 głosy
Złoto Adam – 2 głosy
Bubicz Jacek Jakub – 1 głos
Gwardyński Krzysztof – 1 głos
Wróblewska Iwona Agnieszka – 1 głos
Szymczuk Michał Marcin – 0 głosów
Pietrachowicz Jacek Henryk – 0 głosów
Szymona Zofia Marta – 0 głosów
Likos Mateusz Łukasz – 0 głosów
Sałęga Agnieszka Teresa – 0 głosów
Ciężkal Magdalena – 0 głosów
Tarnowska Dorota – 0 głosów

 

Prawica:

Kruk Agnieszka Krystyna – 2 głosy
Zając Monika Magdalena – 2 głosy
Chrapowicki Marcin – 1 głos
Piekarski Zygmunt Franciszek – 1 głos
Chołody Kacper Jan – 1 głos
Bisek Dorota – 1 głos
Romanowska Amalia Grażyna – 1 głos
Michalski Marcin – 1 głos
Kowal Danuta – 1 głos
Chojnacki Józef – 1 głos
Niedbała Zdzisław Marian – 0 głosów
Majewski Piotr Eugeniusz – 0 głosów
Filus Andrzej Jerzy – 0 głosów
Jagiełło Kazimierz Wiesław – 0 głosów
Jakóbczyk Marcin Paweł – 0 głosów
Ostańska-Mulheron Ewa Bożena – 0 głosów
Okoń Irena Elżbieta – 0 głosów
Solis Mikołaj Stanisław – 0 głosów
Grzegorczyk Agnieszka Zofia – 0 głosów
Borowska Maria Helena – 0 głosów
Pasternak Karol Jan – 0 głosów
Czerniak Elżbieta – 0 głosów
Różańska-Kokszar Eleonora – 0 głosów
Luty Iwona – 0 głosów
Doraczyński Paweł Piotr – 0 głosów
Cuch Mariusz – 0 głosów
Kozak Jadwiga – 0 głosów
Włosek Ewa Anna – 0 głosów

 

WYNIKI DO SENATU RP:

Gogacz Stanisław – 1819 głosów
Giza-Małecka Bernarda – 1123 głosy
Kasznia Arkadiusz – 1060 głosów
Bieńko Andrzej – 724 głosy
Barwiński Leszek Michał – 72 głosy
Cabaj Marcin – 114 głosy
Kajka Longin Paweł – 54 głosy

Pełne statystyki dostępne są na stronie Państwowej Komisji Wyborczej