Wybory Parlamentarne 2011. Lista kandydatów do Sejmu i Senatu

Wybory Parlamentarne 2011Poznaliśmy listy kandydatów do Sejmu i Senatu, spośród których już 10 października wybierzemy swoich przedstawicieli. W Poniatowej o 15 mandatów posła będzie walczyć 254 kandydatów natomiast o 1 miejsce w Senacie zawalczy 7 osób.

 

 

 

Kandydaci do Sejmu:
(powiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki, świdnicki i miasto Lublin)
wyborców – 969 221
mandatów – 15
komitetów – 9
kandydatów – 254

Prawo i Sprawiedliwość
1 Kruk Elżbieta
2 Michałkiewicz Krzysztof
3 Pogonowski Piotr
4 Sprawka Lech
5 Masłowska Gabriela
6 Sadurska Małgorzata
7 Stawiarski Jarosław
8 Żaczek Jarosław
9 Głuchowski Krzysztof
10 Solis Tomasz
11 Majkowski Ryszard
12 Mach Jadwiga
13 Pisarek-Piotrowska Sylwia
14 Radek Włodzimierz
15 Tor Lech
16 Paprocki Jarema
17 Podkański Zdzisław
18 Duńska Małgorzata
19 Skiba Tadeusz
20 Tułajew Sylwester
21 Krawczyk Agnieszka
22 Skrzat Dorota
23 Dobrzyńska Dorota
24 Kozłowski Andrzej
25 Dragan Maria
26 Nowak Marcin
27 Świątkowska Teresa
28 Widomska Dorota
29 Szymoniuk Grzegorz
30 Księska Eliza

Sojusz Lewicy Demokratycznej
1 Czerniak Jacek
2 Szyszkowska Maria
3 Goławska Kazimiera
4 Teresiński Grzegorz
5 Mazur Stanisław
6 Jabłońska-Chmielewska Anna
7 Kufel Tomasz
8 Sobaszek Andrzej
9 Tałęda Julian
10 Berej Ewa
11 Bielski Paweł
12 Czechowska-Kosacka Aneta
13 Czyżyk Stefan
14 Dudzińska Elżbieta
15 Gaj-Godyńska Halina
16 Gąbka Jan
17 Kaźmierczak Józef
18 Chudzik Robert
19 Kozak Jolanta
20 Lenart Agnieszka
21 Lewczuk Edward
22 Skrzypczak Piotr
23 Orłowski Mirosław
24 Lenart Katarzyna
25 Rzedzicka Karolina
26 Torbicz Mateusz
27 Siennicka Katarzyna
28 Świerczyński Grzegorz
29 Żmurek Michał
30 Szymański Zygmunt

Polskie Stronnictwo Ludowe
1 Hetman Krzysztof
2 Łopata Jan
3 Starownik Marian
4 Czerska-Gąsiewska Hanna
5 Smolarz Henryk
6 Rzetelski Piotr
7 Rodzik Zenon
8 Świętochowski Leszek
9 Ciupak Andrzej
10 Popiołek Witold
11 Skrabucha Adam
12 Kołodziejczyk Dariusz
13 Biegalska Janina
14 Borzęcka Hanna
15 Stefanek Anna
16 Prządka Tomasz
17 Kołodziejczyk Genowefa
18 Gawdzik Zbigniew
19 Szmidt Anna
20 Wójtowicz Kazimiera
21 Bujak Małgorzata
22 Gorgol Zofia
23 Solarski Tadeusz
24 Ćwirta Katarzyna
25 Guz Ewa
26 Grzywaczewska Anna
27 Sienkiewicz Małgorzata
28 Kwiecień Zofia
29 Seredyn Elżbieta
30 Zdanowski Adam

Prawica
1 Chrapowicki Marcin
2 Piekarski Zygmunt
3 Chołody Kacper
4 Niedbała Zdzisław
5 Milewski Ryszard
6 Majewski Piotr
7 Filus Andrzej
8 Jagiełło Kazimierz
9 Jakóbczyk Marcin
10 Ostańska-Mulheron Ewa
11 Okoń Irena
12 Solis Mikołaj
13 Kruk Agnieszka
14 Grzegorczyk Agnieszka
15 Borowska Maria
16 Pasternak Karol
17 Bisek Dorota
18 Czerniak Elżbieta
19 Zając Monika
20 Różańska-Kokszar Eleonora
21 Luty Iwona
22 Romanowska Amalia
23 Michalski Marcin
24 Doraczyński Paweł
25 Cuch Mariusz
26 Kozak Jadwiga
27 Włosek Ewa
28 Kowal Danuta
29 Chojnacki Józef

Platforma Obywatelska
1 Gąsior-Marek Magdalena
2 Mucha Joanna
3 Karpiński Włodzimierz
4 Wilk Wojciech
5 Kucharski Cezary
6 Kulka Maciej
7 Kwapisz Kornelia
8 Zalewski Jacek
9 Białowąs Waldemar
10 Szczucki Piotr
11 Strawa Andrzej
12 Żyśko Robert
13 Lipiec Agnieszka
14 Kowalik Maciej
15 Stec Robert
16 Stalęga Mariola
17 Jachim Ewa
18 Daniewski Leszek
19 Klechowicz Dariusz
20 Sęk Teresa
21 Szczepaniak Monika
22 Guz Radosław
23 Chwała Teresa
24 Bielecka Izabela
25 Gajak Andrzej
26 Lachowski Krzysztof
27 Czuryszkiewicz Krystyna
28 Jurkowski Zbigniew
29 Lemparty Ewelina
30 Glijer Anna

Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke
1 Wojak Olaf
2 Kowalski Marian
3 Kempisty Monika
4 Stefaniak Łukasz
5 Osińska Iwona
6 Szymczuk Michał
7 Marzęta Małgorzata
8 Pietrachowicz Jacek
9 Słowik Katarzyna
10 Bubicz Jacek
11 Szymona Zofia
12 Likos Mateusz
13 Sałęga Agnieszka
14 Długokęcki Artur
15 Ciężkal Magdalena
16 Gwardyński Krzysztof
17 Tarnowska Dorota
18 Złoto Adam
19 Hetman Dorota
20 Wróblewska Iwona
21 Wróbel Andrzej

Polska Partia Pracy – Sierpień 80
1 Martys Szymon
2 Wach Zofia Elżbieta
3 Warchulski Bogusław
4 Szulej Zofia
5 Wojtyła Urszula
6 Grossmann-Głowacka Delfina
7 Miłaczewski January
8 Fijałkowski Artur
9 Kijek Magdalena
10 Filipek Paweł
11 Płowaś Jarosław
12 Rembielińska Magdalena
13 Strużek Łukasz
14 Wąsik Wioleta
15 Kramek Zbigniew
16 Sosik Grzegorz
17 Herc Małgorzata
18 Sala Zbigniew
19 Uranowski Jacek
20 Wąsik Halina
21 Kołaczkowski Tomasz
22 Laskowski Paweł
23 Rykowski Grzegorz
24 Ryn Elżbieta
25 Widelska Wiktoria

Polska Jest Najważniejsza
1 Wojciechowski Zbigniew
2 Zybura Bożena
3 Słomka Sławomir
4 Gzik Bolesław
5 Uzarek Dariusz
6 Rudzka Małgorzata
7 Krupa Elżbieta
8 Skrzek Michał
9 Filip Mariusz
10 Sekuła Julian
11 Powałka-Przybysz Marianna
12 Mandryk Marcin
13 Lisowski Konrad
14 Grudzińska Zuzanna
15 Wrona Paweł
16 Wójtowicz Romana
17 Kozłowska Monika
18 Bojarski Jerzy
19 Lipska-Toumi Marzena
20 Mierzwa Grzegorz
21 Cisak Dorota
22 Koczmara Albert
23 Marczyński Krzysztof
24 Kulik Beata
25 Krawczyk Kazimierz
26 Wolska Edyta
27 Kolbuch Tomasz
28 Poniat Monika
29 Wierzbicki Roman

Ruch Palikota
1 Popiołek Zofia
2 Kabaciński Michał
3 Zielonka Tomasz
4 Czubacka Beata
5 Orłowski Mariusz
6 Kułak Janusz
7 Branecka Bożena
8 Nieoczym Michał
9 Drozd Monika
10 Mituła Dariusz
11 Mańka Zbigniew
12 Rogowski Marcin
13 Koziński Tomasz
14 Kowalczyk Przemysław
15 Rewucki Robert
16 Buczkowska Marta
17 Biszczanik Andrzej
18 Muzyka Anna
19 Małocha Ewa
20 Karpiński Janusz
21 Gorajek-Kosowska Emilia
22 Szubstarski Marian
23 Kozioł Iwona
24 Wajda Jacek
25 Wójcik Dorota
26 Gryka Radosław
27 Kuźmicka Grażyna
28 Bielecki Andrzej
29 Lipińska Irena
30 Kosowski Mirosław

Kandydaci do Senatu:
(powiaty: lubartowski, łukowski, opolski, puławski, rycki)
wyborców – 354 658
mandatów – 1
komitetów – 7
kandydatów – 7

Barwiński Leszek – KW Polska Partia Pracy – Sierpień 80
Bieńko Andrzej – KW Polskie Stronnictwo Ludowe
Cabaj Marcin – KW Prawica
Giza-Małecka Bernarda – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
Gogacz Stanisław – KW Prawo i Sprawiedliwość
Kajka Longin – KW Wyborców Longina Kajki
Kasznia Arkadiusz – KW Platforma Obywatelska

Źródło: Dziennik Wschodni