Planowanie podróży z GoEuro

Widget pochodzi ze strony www.GoEuro.pl

Atrakcje turystyczne w Poniatowej

Poniatowa to świetne miejsce dla osób lubiących wypoczywać w otoczeniu przyrody, z dala od zgiełku wielkiego miasta. Rajem dla wędkarzy jest Dolina Dziewięciu Stawów, w których złowić można sandacza, suma, leszcza , szczupaka, karpia i lina. Warto także zobaczyć Zespół pałacowo-parkowy w Kraczewicach i Kaplicę dworską pw. NMP Królowej Świata w Kowali. Przez miasto biegnie Szlak Smaków Krainy Lessowych Wąwozów.

Komunikacja w Poniatowej

W Poniatowej kursują autobusy podmiejskie należące do MPK Lublin. Obsługiwana jest obecnie linia 1 (Poniatowa – Kraczewice – Kolonia Poniatowa – Poniatowa Wieś – Poniatowa) i linia 2 (Poniatowa – EDA przy Szpitalu Miejskim). Poniatowa to niewielkie miasto, które sprzyja pieszym wędrówkom, przemieszczanie się po mieście możliwe jest także rowerem.

Transport w mieście Poniatowa

Poniatowa to miasto położone w Kotlinie Chodelskiej, w województwie lubelskim. Liczące około 10 tysięcy mieszkańców miasteczko, jest siedzibą władz gminy oraz turystycznym celem podróży wielu turystów.
Do Poniatowej dojechać można korzystając z dróg wojewódzkich 747, 832, 830, 824. Warto jednak pamiętać, że drogi te nie prowadzą do samego miasta (trzeba skorzystać z dróg gminnych). Turyści odwiedzający Poniatową korzystają z transportu autobusowego. Przez miasto przebiega także Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa.

Dworce w Poniatowej

Pociągi w Poniatowej, to kolej wąskotorowa. W mieście zatrzymują się pociągi Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej. Wąskotorówka kursuje od maja do września i obsługuje trasę: Polanówka – Karczmiska – Poniatowa. Przejazd pociągiem wąskotorowym jest jedną z atrakcji turystycznych.
Dworzec PKS znajduje się w centrum miasta, przy ul. Nałęczowskiej. Dojeżdżają tutaj autobusy PKS oraz przewoźników prywatnych. Przewoźnicy oferują przejazdy z Lublina, Nałęczowa, Puław, Kazimierza Dolnego, Opola Lubelskiego, Krakowa oraz z miejscowości położonych w bliskiej odległości od miasta. Autobusy w Poniatowej to także kursy dalekobieżne między innymi z Warszawy, Poznania, Torunia i Wrocławia.

Najbliższe lotnisko

Najbliższe lotnisko znajduje się w Warszawie. Odległość do Portu Lotniczego im. F. Chopina oddalone jest od Poniatowej o 170 kilometrów. Dojazd autobusem zajmuje przeszło 2 godziny.