Cyfryzacja telewizji. Zwróć uwagę przy zakupie telewizora

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-TOperator Telewizji Kablowej w Poniatowej informuje, że w związku z cyfryzacją sygnałów telewizji i radiofonii pragnie zwrócić uwagę przy zakupie nowych telewizorów aby posiadały funkcję wbudowanego dekodera. Telewizor LCD powinien posiadać tuner DVB-T oraz dekoder DVB-C z obsługą MPEG-4. Umożliwi to odbiór cyfrowych programów z „kablówki” jak i nadajników naziemnych.
W naszym regionie Emitel korzysta z trzech nadajników – w Piaskach, Rykach i Tarnawatce. Jaki sprzęt jest potrzebny do odbioru cyfrowego sygnału? – Wszystkie dotychczas używane anteny będą dobrze odbierały. Wyjątek, to tzw. anteny siatkowe. W szczególności te ze wzmacniaczami szerokopasmowymi. Trzeba je wymienić. Do telewizora i anteny trzeba też dołączyć dekoder. Można go kupić już za 100 zł. Niektóre nowsze telewizory mają już wmontowane takie urządzenia.

Jednocześnie informujemy, że w dniu 8 sierpnia rozpoczęliśmy emisję cyfrowego sygnału telewizyjnego na kanale 27, 522MHz. Dostępne sę programy: Polsat, TVN, TV4, TV Puls, TVN Siedem, PULS 2, TV 6, Polsat Sport News. Prosimy o dostrojenie odbiorników.

 

e-Poniatowa.pl