Akcja „Daj się wkręcić”

Redakcja e-Poniatowa.pl oraz mieszkańcy Poniatowej włączają się do Akcji

Daj się wkręcić

Akcja polega na zbieraniu wszelkiego rodzaju nakrętek plastikowych.

Nakrętki można przynosić do sklepu komputerowego SHIBBY przy ul. Brzozowej 7/4 w godzinach:
poniedziałek-piątek 9:00-17:00
sobota 8:00-14:00

Każdy z nas pije wodę, mleko, soki czy inne napoje. Korzystamy także z różnych środków czystości. Większość z tych rzeczy pakowana jest w opakowania z nakrętkami. Nie każdy wie, że taka mała nakrętka, a właściwie kilka ton kolorowych nakrętek może pomóc w zdobyciu elektrycznego wózka, pompy infuzyjnej, czy też może sfinansować leczenie potrzebującej chorej osobie.

– Akcja polega na zbieraniu plastikowych zakrętek i przekazywaniu ich w wyznaczonych punktach. W Poniatowej nie ma wyznaczonego takiego punktu. W Lublinie to Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Za uzyskane pieniądze hospicjum zakupi prezenty dla swoich podopiecznych.

Jak to możliwe, że zebrane nakrętki mogą komuś pomóc? I dlaczego akurat nakrętki?

Hospicjum oddaje nakrętki do firmy, która przetwarza je np. na siatki. Za kilogram nakrętek w skupie można otrzymać 1 zł, a nie kilka groszy, jak w przypadku makulatury. Zbieramy nie tylko nakrętki po napojach, ale także środkach czyszczących czy dezodorantach. Im cięższa tym lepsza!

Ziarnko do ziarnka i zbierze się… Zbierajmy więc nakrętki, to nas nic nie kosztuje. Zachęćmy przedszkola, szkoły, a nawet firmy!

Zobacz jak trafić do poniatowskiego punktu zbiórki nakrętek